Skleroterapia


Czym jest skleroterapia?

Skleroterapia jest metodą leczenia niewydolności żylnej (żylaków i pajączków żylnych).

 

Na czym polega zabieg skleroterapii?

Polega na podaniu leków na drodze iniekcji do niewydolnych i rozszerzonych naczyń. Do wstrzyknięć używane są strzykawki wyposażone w cienkie igły, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny. Pod wpływem leku dochodzi do uszkodzenia błony wewnętrznej naczynia żylnego, obkurczenia żyły i zamknięcia przepływu, dzięki czemu żylak lub pajączek naczyniowy staje się niewidoczny.

 

Jaka jest skuteczność i efekty skleroterapii?

Skleroterapia jest zabiegiem wysoce skutecznym pozwalającym już po jednym zabiegu osiągnąć pożądany rezultat leczniczy i kosmetyczny.

Efekty skleroterapii to zamknięcie dużych naczyń, poprawa wyglądu miejsc dotkniętych rozszerzonymi naczyniami i redukcja żylaków.

 

Czy skleroterapia jest bezpieczna?

Skleroterapia jest bezpieczną formą leczenia i można ją stosować u większości pacjentów.

 

Jak przebiega skleroterapia w Tommed Estetica?

Skleroterapia w Tommed Estetica przeprowadzana jest przez dr n. med. Michała Olejczyka – chirurga naczyniowego z wieloletnim doświadczeniem.

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych w gabinecie zabiegowym Ośrodka Medycznego Tommed, przy asyście wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego.

Zabieg skleroterapii nie wymaga znieczulenia.

 

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do domu, odpowiednio poinformowana odnośnie postępowania pozabiegowego.

Po zabiegu wymagane jest czasowe noszenie elastycznych wyrobów uciskowych.

 

Jak umówić się na zabieg?

Dr n. med. Michał Olejczyk przyjmuje w Tommed Estetica w czwartki w godzinach od 17.00 do 18.00.

 

Zachęcamy również do skorzystania z konsultacji chirurgicznej przed zabiegiem w celu oceny stanu układu żylnego nóg. Koszt konsultacji to 50 zł.

 

Skleroterapia w klinice medycyny estetycznej w Katowicach

Tommed Estetica w Katowicach oferuje Państwu zabiegi wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy. Zapewnia to najwyższą jakość usług oraz daje gwarancję profesjonalizmu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą kliniką