Powiększanie i modelowanie ust


Usta są ważnym elementem w kompozycji twarzy. Koncentrują wzrok rozmówcy, wpływają między innymi na ogólny odbiór twarzy i poziom atrakcyjności. Postrzegane są jako silny symbol seksualny.

Zabiegi powiększania i modelowania ust są przeznaczone zarówno dla młodych, jak i dojrzałych osób.

U ludzi młodych problemem mogą być zbyt małe, wąskie usta czy też słabo zarysowany ich kontur.  Preparaty modelujące usta uzyskują bardzo dobre efekty w przypadku skłonności do nadmiernego ich wysychania.

U ludzi starszych problemem bywa progresywna utrata objętości i gęstości skóry, zwłaszcza górnej wargi. Nasze usta wraz z upływającym czasem pomniejszają się, tracą jędrność, kąciki opadają a w efekcie twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Bardzo widocznym efektem dużej aktywności mimicznej tej strefy są zmarszczki nad górną wargą.

Współczesna medycyna estetyczna pozwala na skuteczne rozwiązanie wszystkich tych problemów. Tommed Estetica oraz doświadczeni i kompetentni lekarze medycyny estetycznej pracujący w naszej klinice pomogą Państwu w realizacji marzenia o pięknych ustach.

 

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu powiększania i modelowania ust ?

  • powiększenie objętości ust
  • odtworzenie utraconej z wiekiem ich objętości
  • intensyfikacja konturu ( ich kształt staje się bardziej wyrazisty)
  • przywrócenie gładkości i jędrności
  • wygładzenie drobnych zmarszczek wokół ust
  • skorygowanie asymetrii warg

Najczęściej używanym preparatem na świecie jak i w naszej klinice jest kwas hialuronowy. Cechuje go wysoki poziom bezpieczeństwa dla pacjenta i nie zawiera żadnych substancji stałych. Utrzymuje się w tkankach ok. 8 miesięcy ale to wartość uśredniona w dużym 

stopniu uzależniona od indywidualnych cech pacjenta tym samym może ulegać pewnym wahaniom. Usta nawet po kilku miesiącach działania preparatu pozostają w zdecydowanie lepszej kondycji niż przed zabiegiem - są mocniej nawilżone i bardziej jędrne. Czas utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami preparatu.

 

Przebieg zabiegu powiększania i modelowania ust:

Każdy zabieg w Tommed Estetica poprzedzony jest spotkaniem z lekarzem medycyny estetycznej, który rzetelnie zbierze wywiad lekarski i sprawdzi czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Pierwszym etapem zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest miejscowe znieczulenie. Po około 15-20 minutach gdy działanie preparatu zostanie osiągnięte, lekarz rozpoczyna zabieg właściwy poprzez niewielki mikro nakłucia lekarz dokonuje zaplanowanej wcześniej z pacjentką korekcji w wyglądzie ust i/lub ich okolic.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się opuchnięcie lub też obrzęk ust, który ustępuje w ciągu kilku dni.

Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się chodzić do sauny lub opalać. Zalecane jest picie dużych ilości wody, aby kwas hialuronowy równomiernie rozmieścił się w tkankach.

 

Powiększanie ust, modelowanie ust w klinice medycyny estetycznej w Katowicach

Tommed Estetica w Katowicach oferuje Państwu zabiegi wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy. Zapewnia to najwyższą jakość usług oraz daje gwarancję profesjonalizmu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą kliniką