Peelingi medyczne


Peelingi medyczne cechują się szerokim spektrum działania i zdecydowanie nie można ich porównywać do tych wykonywanych w warunkach domowych przy codziennej pielęgnacji. W medycynie estetycznej znalazło miejsce i zastosowanie wiele peelingów o odmiennych właściwościach chemicznych. W Tommed Estetica nasi lekarze w swojej pracy wykorzystują te, które zdobyły największą popularność wśród pacjentów ale co najważniejsze wybraliśmy dla Państwa tylko te o największej skuteczności. Zdecydowanie możemy zaliczyć do nich serię peelingów Mandel na którą stosują nasi lekarze.

 

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu peelingu medycznego ?

  • redukcja mniejszych blizn i zmarszczek
  • redukcja przebarwień posłonecznych
  • ogólne wygładzenie i rozświetlenie twarzy i okolic dekoltu
  • łagodzenie następstw choroby łojotokowej
  • idealny dla osób o suchej cerze z problemem nadmiernego łuszczenia się

Peelingi medyczne zyskały ogromną popularność wśród pacjentów ze względu na szybkie efekty, znikomą inwazyjność i w większości przypadków brak działań ubocznych.

 

Jak wygląda zabieg peelingu ?

Każdorazowo w naszej klinice zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. To właśnie lekarz dobierze odpowiedni rodzaj i ilość preparatu o ile nie wystąpią żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Każdy rodzaj skóry może zasadniczo reagować odmiennie na działanie preparatu. Zazwyczaj pacjenci odczuwają bardzo niewielki dyskomfort w postaci mrowienia czy pieczenia skóry. Jest to całkiem naturalny objaw gdyż substancja oddziałuje na obszar skóry właściwej.

Po zabiegu lekarz nakłada preparat łagodzący z retinolem. Czas zabiegu wynosi kilkadziesiąt minut i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Po zakończeniu zabiegu lekarz omówi z pacjentem wskazania pozabiegowe.

Najlepszy efekt działania peelingów medycznych uzyskamy po kilkumiesięcznym okresie stosowania w odstępach miesięcznych. Jest to również doskonałe uzupełnienie innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

 

Peelingi medyczne w klinice medycyny estetycznej w Katowicach

Tommed Estetica w Katowicach oferuje Państwu zabiegi wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy. Zapewnia to najwyższą jakość usług oraz daje gwarancję profesjonalizmu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą kliniką