Mezoterapia


Lecznicze działanie mezoterapii znane jest już od dawna. Jednak dopiero od lat 70’ zyskała na znaczeniu w dziedzinie medycyny estetycznej.

W naszej klinice wykonujemy zabiegi mezoterapii zarówno śródskórnej jak i igłowej z zastosowaniem urządzenia zwanego derma roller. Urządzenie to pozwala pokonać "barierę naskórka", który pełni funkcje bariery ochronnej przed szkodliwym działaniem atmosfery, substancji chemicznych oraz innych niekorzystnych czynników środowiskowych. Zabieg polega na mikronakłuwaniu naskórka w celu pogłębienia penetracji substancjami odżywczymi takimi jak centella asiatica, dekspantenol, kofeina, krzemionka organiczna, kwas dezoksyrybonukleinowy, kwas hialuronowy, l-karnityna, minoksydyl, oligoelementy, pirogronian sodu i inne. O rodzaju zastosowanych substancji decyduje lekarz przy pierwszej konsultacji z pacjentem.

Metoda ta stosowana jest przede wszystkim w celu odmłodzenia skóry, leczenia cellulitu jak i przy problemach związanych z wypadaniem włosów czy też wygładzania blizn.

 

Na czym dokładnie polega zabieg ?

 

Każdy zabieg poprzedzony jest  konsultacją z lekarzem, który po diagnozie problemu zaproponuje najefektywniejsze rozwiązanie.

W większości przypadków pacjenci nie odczuwają zabiegu jako bolesny ale mogą odczuwać lekki dyskomfort. Dlatego też dla podniesienia komfortu pacjenta zabieg  może być przeprowadzony z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Całkowity czas zabiegu wynosi od 30-60 minut. Podczas zabiegu powstają mikrouszkodzenia, które pobudzają skórę do samoregeneracji, co w efekcie wzmaga produkcje naturalnych substancji odżywczych wzmacniając jednocześnie efekt kuracji.

Wykorzystywane w mezoterapii preparaty mogą mieć formę gotowych leków, które są ukierunkowane na konkretny problem lub koktajli leczniczych, regenerujących czy odżywczych. Rodzaj i ilość aplikowanego preparatu ustala lekarz podczas wywiadu z pacjentem.

 

Mezoterapia zaliczana jest do zabiegów typowo lunchowych. Jest to jedna z najbardziej znanych i bezpiecznych metod regeneracji i odżywiania skóry.  Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, poprawy kondycji włosów i gładkości skóry ciała bez poczucia dyskomfortu.

 

Mezoterapia w klinice medycyny estetycznej w Katowicach

Tommed Estetica w Katowicach oferuje Państwu zabiegi wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy. Zapewnia to najwyższą jakość usług oraz daje gwarancję profesjonalizmu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą kliniką