Leczenie nadpotliwości


Zagadnienie nadpotliwości jest wstydliwym i działającym stresogennie problemem wielu ludzi.

To problem, który utrudnia codzienne życie a w skrajnych przypadkach prawie uniemożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Według najnowszych badań medycznych na nadpotliwośc cierpi ok 1% populacji.

Wyróżniamy 2 rodzaje nadpotliwości pierwsza to miejscowa (częstsza) - dotyczy stóp, dłoni i pach, czasami również twarzy, druga uogólniona (rzadsza) – dotyczy całego ciała. 

Przyczyn jej występowania możemy szukać na wielu płaszczyznach takich jak zaburzenia gospodarki hormonalnej, choroby metaboliczne czy też infekcjach wirusowych oraz bakteryjnych. Jednak niezależnie od przyczyny współczesna medycyna estetyczna proponuje rewolucyjne rozwiązanie tej dolegliwości co znacząco podnosi komfort życia pacjenta.

 

Na czym polega zabieg leczenia nadpotliwości ? 

Lekarz, specjalista z zakresu medycyny estetycznej oceni skalę problemu, sprawdzi czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu i zaproponuje propozycję leczenia. Każda konsultacja przed zabiegiem w Tommed Estetica jest bezpłatna.

Zabieg określany jest jako  leczenie miejscowe niechirurgiczne czyli inaczej wstrzykiwanie śródskórne toksyny botulinowej ( Botox ) lub preparatu Azzalure.

Zabieg, w zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości i umiejscowienia problemu trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Botoks polega na wstrzyknięciu niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A na wskutek czego dochodzi do blokady działania nerwów, które zasilają gruczoły wydzielanie zewnętrznego. Zapobiega to wydzielaniu się nadmiernego potu na wskutek blokady zakończeń nerwowych, efekt tego działania utrzymuje się od 6-12 miesięcy.

Doskonałe efekty w walce z nadpotliwością uzyskuje preparat Azzalure. Powoduje on blokadę wydzielania gruczołów potowych nawet na kilka miesięcy. To najbardziej popularny i szeroko stosowany w najlepszych klinikach medycyny estetycznej na świecie preparat w walce z nadpotliwością.

Statystyki pokazują, że 80% pacjentow reaguje na terapię dobrze, tym samym jest skuteczna w przypadku pozostalych 20% efekt nie jest zadowalający dla pacjenta. Jak dotychczas jest to jedna z najbardziej efektywnych metod terapii tego schorzenia.

 

Leczenie nadpotliwości w klinice medycyny estetycznej w Katowicach

Tommed Estetica w Katowicach oferuje Państwu zabiegi wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy. Zapewnia to najwyższą jakość usług oraz daje gwarancję profesjonalizmu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą kliniką.