Wypełniacze, kwas hialuronowy


Kwas hialuronowy jest naturalnie występująca substancją w organizmie człowieka. Największe jego stężenie osiągalne jest jednak do okresu średniej dorosłości. Potem, wraz z upływem następnych lat zaczyna go brakować. Jest to najbardziej zauważalne w postaci pojawiających się zmarszczek, przesuszonej skóry, utraty jędrności ust oraz owalu twarzy. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala bardzo efektywnie przeciwdziałać temu procesowi. Ma on wpływ na aktywację syntezy kolagenu w skórze właściwej co w konsekwencji prowadzi do większego nawilżenia tkanek oraz poprawienia utraconej jędrności skóry.

Co ważne pozytywne efekty działania kwasu są nawet widoczne po jego wchłonięciu. Skóra jest w lepszym stanie niż przed wykonaniem zabiegu.

Zastosowanie wypełniaczy jest bardzo szerokie. Począwszy od:

  • zmarszczek
  • opadających kącików ust
  • zbyt wąskich ust
  • utracie jędrności ust
  • utraty jędrności skóry
  • poprawy owalu twarzy
  • modelowaniu/wypełnianiu ust

Główną zaletą wypełniaczy jest stosunkowo szybko widoczny efekt działania przy bardzo malej inwazyjności zabiegu.

Każda wizyta w Tommed Estetica poprzedzona jest konsultacją lekarską. To właśnie lekarz oceni skalę problemu i przedstawi najefektywniejsze rozwiązanie.

W Tommed Estetica nasi lekarze przeprowadzają zabiegi z wykorzystaniem preparatów najwyższej jakości m.in. Princess®. Pozwala to na uzyskanie optymalnych efektów z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych preparatów na rynku.

Warto zaznaczyć , że jest to  jeden z najchętniej i najczęściej wybieranych zabiegów przez naszych pacjentów.

Czas trwania zabiegu jest stosunkowo krótki i waha się od 20-50 minut w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Oceniany jest zazwyczaj przez pacjentów jako mało bolesny. W celu podniesienia komfortu pacjenta zabieg poprzedzony jest zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Bez wątpienia ma na to również wpływ doświadczenie lekarza.

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić drobne zasiniaczenia lub niewielka opuchlizna, które powinny ustąpić w krótkim czasie po zabiegu.

 

Kwas hialuronowy w klinice medycyny estetycznej w Katowicach

Tommed Estetica w Katowicach oferuje Państwu zabiegi wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy. Zapewnia to najwyższą jakość usług oraz daje gwarancję profesjonalizmu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą kliniką