Karboksyterapia


Karboksyterapia to jedna z najbardziej skutecznych metod w zakresie redukcji cellulitu jak i skuteczna metoda, która jest alternatywą dla botoksu czy liposukcji. Pozwala również na zmniejszenie rozstępów, redukcję zmarszczek lub efektu tzw. „podwójnej brody” oraz podkrążonych oczu czy też tzw. „kurzych łapek". Ponadto udowodniono jej doskonałe rezultaty w usuwaniu blizn.

Jak widać zastosowanie preparatu jest wszechstronne i bezpieczne co wpływa na jej ogromną popularność.

Zabieg z zastosowaniem dwutlenku węgla uznawany jest w świecie medycyny estetycznej za bardzo innowacyjną i przełomową metodę upiększania urody.

 

JAK DZIŁA KARBOKSYTERAPIA ?

Karboksyterapia, co warto podkreślić, to metoda nieinwazyjna pozwalająca na usunięciu wielu niedoskonałości co dotyczy twarzy jak i sylwetki. Technicznie polega to na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu precyzyjnych wcześniej ustalonych przez lekarza dawek dwutlenku wegla CO2 na skutek czego następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz inicjacja sieci nowych naczyń krwionośnych. Równoległym efektem zabiegu jest zwiększenie ukrwienia w poddawanych zabiegowi miejscach co poprawia transport tlenu i składników odżywczych. Następuje też poprawa mikrokrążenia. Kolejnym atutem karboksyterapii jest mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych co w efekcie wpływa na lepszą stymulację kolagenu, a to z kolei sprawia że skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta. Efekty pozabiegowe są często porównywalne z zabiegami operacyjnymi. Niezwykła skuteczność tej metody i nieinwazyjność uczyniły ją jedną z najbardziej obiecujących alternatyw w regeneracji skóry.

Karboksyterapia należy do grupy zabiegów, które powinny być powtórzone kilkukrotnie w celu osiągnięcia pełnego rezultatu leczenia. Przyjmuje się, że seria taka powinna obejmować około 10 zabiegów przy czym odstęp między nimi powinien wynosić przynajmniej 3 dni.

Sam czas pojedynczego zabiegu wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od poddawanego zabiegowi obszaru skóry. Zazwyczaj nie występują żadne powikłania po zabiegowe. U niektórych pacjentów obserwuje się w obszarze nakłuć zasinienia lub zaczerwienienie. Objaw ten powinien jednak bardzo szybko zniknąć.

Zabieg jest szybki i bezbolesny a jego efekt w przekroju całościowym to poprawa wyglądu skóry, w tym zmniejszenie widoczności zmarszczek, gładka i elastyczna skóra, szczupła sylwetka oraz zdrowsze włosy. Należy jednak pamiętać, że karboksyterapia nie jest dla wszystkich. Jak w przypadku każdego zabiegu na ludzkim organizmie występują sytuacje w których zabieg nie jest wskazany.

Przed wykonaniem zabiegu w Tommed Estetica zapewniamy Państwu bezpłatną konsultację do zabiegu z lekarzem medycyny estetycznej.

 

Karboksyterapia w klinice medycyny estetycznej w Katowicach

Tommed Estetica w Katowicach oferuje Państwu zabiegi wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy. Zapewnia to najwyższą jakość usług oraz daje gwarancję profesjonalizmu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą kliniką.