Botox, Botoks


Botoks ( Botox ) – to najbardziej popularna i potocznie używana nazwa handlowa toksyny botulinowej.  Botulina jest jednym z najczęściej współcześnie stosowanych środków w chirurgii estetycznej do wygładzenia zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek . Niewiele osób jednak wie, że oferowana na rynku toksyna botulinowa ma szersze medyczne zastosowanie miedzy innymi w leczeniu przyczyn bólów migrenowych, nadpotliwości czy bruksizmu.

 

Botoks - Mechanizm działania

Mechanika działania botoksu polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach co w efekcie powoduje rozluźnienie mięśni mimicznych oraz wygładzenie skóry. 

Botoks daje wizualnie efekt odmładzający,  rysy staja się łagodne a twarz wygląda kilka lat młodziej.  

 

Jaki efekt możemy uzyskać po zabiegu aplikacji botoksu ?

  • redukcja zmarszczek nad górną wargą
  • wygładzenie linii szyi
  • redukcja zmarszczek na czole ( poprzeczne lub tak zwane lwie (pionowe pomiędzy łukami brwiowymi)
  • redukcja tzw. „kurzych łapek”

 

Na czym polega zabieg aplikacji botoksu ?

Przed każdym zabiegiem udostępniamy naszym pacjentom bezpłatną konsultację lekarską.

Dawka preparatu jest indywidualnie dobierana przez lekarza, specjalistę z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg trwa około 15 minut a samo wstrzykiwanie nie jest bolesne.. Jednakże w rzadkich przypadkach w miejscu nakłucia mogą pojawić się drobne siniaczki lub krwiaki, które już po kilku dniach całkowicie znikają. W trakcie zabiegu botoks wstrzykiwany jest przy użyciu cienkiej igły w mięsień,  który odpowiedzialny jest za powstawanie zmarszczek na danym obszarze. 

Już pierwsze dni po zabiegu przynoszą oczekiwany efekt a pełny rezultat widoczny jest  po około 7-10 dniach. Maksymalny okres działania preparatu to 9 miesięcy. 

W niektórych przypadkach dla lepszego efektu wskazane jest zastosowanie równolegle kwasu hialuronowego lub kuracji kolagenowej tego rodzaju synergia zapewni najlepsze rezultaty.

 

Botox w klinice medycyny estetycznej w Katowicach

Tommed Estetica w Katowicach oferuje Państwu zabiegi wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy. Zapewnia to najwyższą jakość usług oraz daje gwarancję profesjonalizmu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą kliniką